Breakout & Tadeusz Nalepa  

RÓŻNOŚCI

Zapraszam wszystkich chętnych do wysyłania e-mailem swoich przemyśleń, recenzji i uwag, dotyczących oczywiście Breakoutu i Tadeusza Nalepy.


ZDJĘCIA Z POGRZEBU TADEUSZA NALEPY

zdjęcia dzięki uprzejmości Marka Ochockiego, więcej pod adresami (spakowane w formacie rar):

http://www.mytempdir.com/1260146
http://www.mytempdir.com/1260162
http://www.mytempdir.com/1260174


WASZE E-MAILE

 

Witam wszystkich, którzy lubią słuchać tak wspaniałej muzyki, jaką tworzył Tadeusz Nalepa oraz wszyscy inni współpracujący z nim i z Breakoutem artyści.
W latach mej młodości tzn. w latach 70- tych chodziłem z gitarą po mieście i całymi dniami grałem w parku piosenki Breakoutu. Ta muzyka była i będzie dla mnie zawsze szczególna bo była "tworzona i grana całym sercem ". Kiedy Breakout koncertował w naszym miejskim teatrze zaraz po znajomości załatwiliśmy z moją żoną - "również Mirą" bilety na koncert. Było to naprawdę wspaniałe wydarzenie, którego nigdy nie zapomnę. Po koncercie chciałem koniecznie autograf Tadeusza ale takich jak ja było dużo więcej i trzeba było się dobrze przeciskać przez tłum, aby dostać się do niego. Autografu nie udało mi się zdobyć, bo było za dużo przepychaniny ale udało mi się go zapytać skąd czerpie te wszystkie pomysły i siły do robienia tak wspaniałego Bluesa ? Tadeusz Nalepa odpowiedział "Bluesa się po prostu gra, a gra się to co się czuje " I to jest przyczyna tego, że muzyka Nalepy i Breakoutu poruszała serca wielu, bardzo wielu ludzi. Płynęła z serca i trafiała do serca. Jak się dowiedziałem, że Tadeusz Nalepa nie żyje, to zabolało mnie to tak, jakbym utracił kogoś bardzo bliskiego, bo z jego muzyką szedłem po prostu przez całe moje życie. Jestem już też po 50-tce i prawie co roku wyjeżdżam do Polski na urlop, na który zawsze zabieram moją gitarę. Jestem bardzo szczęśliwy, gdy wieczorami przy ognisku gramy i śpiewamy razem z moją kochaną żoną Mirą , całą rodziną i znajomymi piosenki Breakoutu i Tadeusza Nalepy oraz Miry Kubasińskiej. Polska utraciła wspaniałego człowieka, człowieka który kochał Bluesa i ludzi, bo grał dla ludzi i kochał ludzi i to można było odczuć w jego twórczości. Myślę, że takich jak ja jest na pewno dużo więcej i właśnie tym wszystkim, którzy kochają muzykę pana Nalepy i Breakoutu, życzę wszystkiego dobrego i dużo radości w słuchaniu tej pięknej i bardzo uczuciowej muzyki. Muzyki która trafia do serca i pozostaje w nim na zawsze.

Piotr i Mira z Regensburga ( Niemcy Bawaria ) 


Drogi Panie,

bardzo serdecznie pozdrawiam i gratuluję tej niezwykle udanej strony. Doprawdy dopiero przed paroma dniami przypadkowo dowiedziałem się, że Tadeusz Nalepa nie żyje i z Pańskiej strony, że umarła tez Mira. No cóż, banalne, ale wielka szkoda.
Właśnie sobie tu podsłuchuję "Sen szaleńca", którą tą płytę niedawno ściągnąłem z Internetu: prawie wszystko co firmuje Tadeusz Nalepa to dla mnie nowości. Moje słuchanie Breakoutów skończyło się w Polsce na "Kamieniach". NOL i ZOL pamiętam jeszcze, że wyszły, ale chyba nigdy ich nie słyszalem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego

Antoni Baron
Asunción - Paragwaj


Dziękuję Panu za tę stronę!
Dzięki niej jest mi łatwiej  pogodzić się z odejściem tak wspaniałej osobowości artystycznej, który wywarł wielki wpływ, zarówno na mnie (rocznik 58), jak i mojego syna (rocznik 85). Trzymam kciuki za jej rozwój i świeżość.
Pozdrawiam serdecznie!
Marian P. ze Sztumu


Breakout; kapela podwalina, niesamowita muzyka która naprawdę daje olbrzymią radość, szczęście i rozkosz,  gdy się jej słucha, bardzo cenię twórczość Nalepy, bo gdyby nie on, nie byłoby wielu kapel, kapel które inspirowały się jego muzyką! Tworzyli niesamowity klimat, prawdziwy blues rock godny i w niczym nie odbiegający od kapel brytyjskich czy amerykańskich swojego okresu, za to trzeba być naprawdę wdzięcznym, szczęśliwym, że mieliśmy muzyków takiego pokroju, którzy wynieśli polski rock na panteon światowej czołówki ciężkiego, konkretnego i przede wszystkim rasowego grania! jeden z najlepszych towarów exportowych, jaki kiedykolwiek Polska mogła "wyprodukować", niech wiedzą na całym świecie, że mieliśmy wkład i stworzyliśmy po części historię rock'n'rolla!
S.P [*] Mira Kubasińska i Tadeusz Nalepa [*]

Pozdrowienia dla wszystkich fanów prawdziwej muzyki!

Kuba "doGtoR" Mikołajczak


....szkoda, że ludzie, którzy nawet byli na stronie Breakout, nic nie piszą i nie dają znać o swoim istnieniu. Jestem osobą młodą, ale Breakout słuchany jest w moim domu, odkąd sięgam pamięcią. Z pewnością dlatego, iż moja mama - która ma teraz 56 lat, mając lat dwadzieścia, dwadzieścia kilka, śpiewała piosenki Breakoutu i Miry Kubasińskiej w swoim... zespole :) Często opowiadała mi o próbach, które były bardzo ciężkie, ale prowadziły do perfekcji, która jest przecież synonimem muzyki Breakout. Wśród moich znajomych jest parę osób, które Breakout znają i lubią, chociaż odnoszę wrażenie, iż nie do końca odnajdują sens pięknych tekstów i muzyki, a szkoda, bo to właśnie teksty są idealnym dopełnieniem idealnej muzyki. Pozdrawiam :) 

 Ania z Warmii i Mazur :) 


Witam,

Na początku pragnę podziękować za wspaniałą i pełną informacji o zespole stronę. Takie miejsca w sieci są naprawdę ważne.

Jestem studentem, słucham bluesa i kocham Breakout. Mimo młodego wieku udało mi się odnaleźć to coś ich muzyce. Wielu moich rówieśników na pytanie o sam zespół, odpowiada: nie wiem, nie znam. Fakt, że zdarzyła się osoba, która Breakout zna i kojarzy, ale to tylko jeden osobnik ;) Cóż mogę napisać - wspaniała muzyka, która pozwala zapomnieć o rzeczywistości. Mogę się pochwalić, że mieszkam w jednym mieście z Winicjuszem Chróstem (Sulejówek k. Warszawy).

Chciałem jeszcze poruszyć temat strony - jest niezwykle bogata w informacje, które zarówno dla laików jak i znawców bluesa są bardzo cenne. Dziwi mnie, że piszę pierwszego maila do działu różności, bo spodziewałem się tutaj rzeszy miłośników bluesowego grania. Ale wszystko przed Nami - oby ten rok obfitował jeszcze większą chęcią poznawania kultowej muzyki, której niewątpliwie autorem jest Breakout.

Pozdrawiam
Maciej Siwek 


 

 

 

 

 2004-2007 by Skalski Andrzej skalski@music.tet.pl 


zalecana przeglądarka Internet Explorer 5.xx przy rozdzielczości 800x600